НАБЛИЗИМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ

16 вересня 2014
Сьогодні наша держава знаходиться у складній ситуації, коли, з однієї сторони, над нами нависла критична необхідність реформ та змін у всіх сферах суспільства, а з іншої ми потерпаємо від агресії сусідської країни, змушені протистояти сильному ворогові. Усі ми добре знаємо, що, потреби сил АТО не завжди в повному обсязі задовольняються, чи то через брак коштів, чи то через небажання керівництва. Як наслідок, наші солдати змушені захищати східні кордони та міста України без елементарних засобів захисту чи озброєння. Саме тому до оснащення армії долучаються волонтери, благодійні та соціальні організації. З третього по сімнадцяте вересня у Вінниці пройшла благодійна акція «Молодь, допоможи героям АТО», в рамках якої Вінницька молодіжна рада, підлітковий клуб «Універ» під патронатом відділу у справах молоді та туризму Вінницької міської ради збирали кошти, теплий одяг та інші речі для військових вінничан, що наразі перебувають на сході. До акції долучились більшість вищих навчальних закладів міста, зокрема і Вінницький фінансово-економічний університет. Силами студентів ВФЕУ за активної участі Студентської ради було зібрано 4200 гривень. Найбільше коштів зібрала група правознавців 4 курсу 10 ЕПКю-11 — 600 грн., адже багато наших студентів-випускників цього року, студентів-заочників саме спеціальності «Правознавство», і не тільки, сьогодні перебувають в зоні АТО. Це Білик Анатолій, Завальнюк Олег та інші.

У стінах гуртожитку нашого університету пройшла спонтанна волонтерська акція. Друзі нашого колишнього студента Білика Анатолія, що перебуває зараз у зоні АТО, зв’язалися з ним по телефону і з’ясували потреби на передовій. Ситуація дійсно критична. А тому за 2 дні весь гуртожиток і всі небайдужі зібрали близько 1300 грн., на які закупили необхідні речі і продукти для передачі в зону АТО. Бажаємо успіху, швидкої перемоги і щасливого повернення!

Крім грошових коштів небайдужі вінничани приносили до приміщення підліткового клубу «Універ» ліки, цигарки та запальнички, спальні мішки, листи для солдатів, та навіть ікони. Наші студенти теж долучились до такої морально-психологічної допомоги: писали вдячні листи підтримки , а також дівчата групи 35 ЕПКб-13 (староста Олійник Каріна) сплели нашим воїнам захисні жовто-блакитні стрічки-обереги. За інформацією сайту Вінницької міської ради, загальна сума зібраних грошей на речей становить більш як 60 тисяч гривень.

Питання встановлення миру і закінчення військових дій на Сході України хвилює кожного українця. А тому з ініціативи ректора нашого університету Білоконного Петра Григоровича в зону АТО для добровольчого батальйону «Вінниця» була передана відремонтована вантажна машина “ЗИЛ”. 30 вересня усі отримані пожертви, а також придбаний на зібрані кошти одяг, було відправлено у зону АТО. Сподіваємось, що допомога не буде марною, і наблизить перемогу нашої держави.

Студкореспондент
Гайдамашко Олександр