Екскурсія до музею М.М. Коцюбинського

28 березня 2019
Вінницький літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського відкрито 8 листопада 1927 року в будинку, де 17 вересня 1864 року народився письменник і жив з перервами до 1897.
На території садиби збереглися комора, сторожка, є садок, де ростуть липи, груші-глеки, посаджені ще дідом письменника Максимом Абазою, а також привезені М.Коцюбинським із Криму тамариск і магонія подуболиста. Тут ростуть і субтропічні агави, які любив письменник.
Експозиція музею побудована за монографічним принципом і розміщена в п’яти кімнатах меморіального будинку. Різноманітні матеріали послідовно розкривають життєвий і творчий шлях письменника, його громадську діяльність.
В музеї зберігаються в оригіналах такі реліквії, як метрична книга із записом про народження письменника, книги з його бібліотеки, особисті речі, перші прижиттєві видання творів Коцюбинського, книги з його автографами і багато інших цікавих матеріалів.
Сьогодні Вінницький літературно-меморіальний музей М.Коцюбинського – значний культурний та науково-методичний центр, в якому традиційно проводяться конференції, фестивалі, літературно-мистецькі проекти, презентації та пленери. Постійно використовуються інтерактивні форми роботи з дітьми: проводяться літературні квести, започатковано цікавий проект “Ніч у музеї” – мистецьке дійство з насиченою культурною програмою та великою кількістю глядачів, створено гуртки з навчання малювання, декоративного розпису та декупажу.
Отже, цікаво та змістовно проведена екскурсія, огляд садиби та саду навколо неї, сприяли поглибленню знань наших студентів про видатного діяча української літератури та, сподіваємося, змусять їх перечитати відомі твори або переглянути художні фільми, зняти за мотивами творів М.М. Коцюбинського. Можливо, хтось із сьогоднішніх відвідувачів, наважиться навіть провести «Ніч у музеї», оскільки екскурсовод повідомила, що саме в цей час в музеї відбуваються найцікавіші та наймістичніші події.
Радимо і вам відвідати літературну візитівку Вінниці!
img_2307.jpg (326.27 Kb)
img_2308.jpg (343.89 Kb)img_2310.jpg (155.04 Kb)img_2311.jpg (162.82 Kb)img_2312.jpg (180.76 Kb)
img_2309.jpg (135.76 Kb)
Автор: julia | Ппереглядів: 0