Про проблеми сучасного покоління: протидія булінгу

14 лютого 2019
Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.
Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у навчальному закладі, але й протягом усього їх подальшого життя.
16 січня 2019 року Президент України підписав закон, який окреслює поняття «булінг» та вводить адміністративну відповідальність за нього.
Бачимо, що ще з минулого року усі розпочали говорити про цю проблему відкрито, стартувала кампанія проти булінгу, проти цькування. І це синхронно відобразилося на нормативній діяльності Верховної Ради України, внаслідок чого і був прийнятий цей Закон. Тому усі мають знати, що найперше з булінгом треба боротися через його попередження, але ті, хто здійснюють цькування, мають розуміти, що за цим слідує покарання.
Тому нам необхідно усвідомити важливість цього явища у суспільстві, адже навіть поодинокий випадок булінгу залишає глибокий емоційний слід, що робить проблему найпоширенішою причиною звернень до дитячого психолога. Психологи ж наголошують, що батькам необхідно мати довірливі стосунки з дітьми і знати головні ознаки, за якими можна виявити булінг, щоб підтримати і захистити свою дитину, але й керівникам навчальних закладів та педагогам також необхідно приділяти неабияку увагу до поведінки студентів та їх соціалізації у колективі, що в подальшому може попередити таке небезпечне явище.
Автор: julia | Ппереглядів: 0