Сучасний університет: міжнародна співпраця та мобільність задля інновацій через проектний підхід

26 січня 2018
У навчальному році вже 72 викладачі українських вищих навчальних закладів пройшли навчальну програму з тематики "Сучасний університет: мобільність та співпраця задля інновацій через проектний підхід". Учасниками останнього проекту стали професори, завідувачі кафедр, доценти університетів з усієї України із міст Вінниця, Чернівці, Миколаїв, Київ, Івано-Франківськ та інших, в тому числі викладачі Вінницького фінансово-економічного університету, зокрема: к.е.н., доцент кафедри фінансів Поліщук Наталія Володимирівна, к.е.н., доцент Сташко Інна Василівна, к.е.н., доцент кафедри менеджменту Громова Ольга Євгеніївна.
В ході стажування відбулося 4 онлайн-зустрічі. Було опрацьовано ключові теми навчальної програми у форматі дистанційного навчання. Проте, найцікавішою стала 3-денна поїздка до м. Лодзь, де учасники мали нагоду відвідати один із партнерських університетів Фундацї CEASC – Університет суспільних Наук.
В рамках візиту групу привітав Канцлер Університету доктор хабілітований Збігнєв Домжал.
Відбувалася лекція на тему системи вищої освіти в Польщі, що стосувалася нововведень, котрі планують прийняти в рамках нового закону про освіту в Польщі вже в перших числах жовтня.
Лекцію провела проректор Університету Пані доктор Агнєшка Шпак.
Найцікавішим стало те, як наразі реформується польська освітня система, запозичуючи німецький досвід, але разом з тим, вертаючись до освітньої моделі 90-х років.
Другий день програми був присвячений можливостям реалізації освітніх проектів в рамках фінансової перспективи ЄС на 2014-2020 роки. Але мова також йшла і про те, які виклики та завдання стоять нині перед українськими ВНЗ. Оскільки Польща 10 років тому проходила той самий шлях, що зараз проходимо ми.
Учасники стажування отримали багато цінних порад, якими варто користатися вже сьогодні. Акценти щодо розвитку університетів в умовах реформування розставив Томаш Яніак, який більше 10 років був проректором з розвитку одного із польських університетів, а також майже 20 років займається написанням та реалізацією освітніх проектів, що фінансуються ЄС, для створення нових навчальних програм, забезпечення можливості мобільності студентів та академічних кадрів.
По закінченню проекту керівник Фундації Central European Academy Studies and Certification Микола Смолінський урочисто вручив сертифікати усім учасникам закордонного стажування та запросив взяти участь у тренінгу на тему: "Написання проектів. Фонди ЄС" з особливостями розробки проектних пропозицій для залучення фінансування проектів від фондів ЄС.
З повагою Поліщук Н.В.

img_0176.jpg (28.67 Kb)